שאול לחמן
ייוץ פנסיוני אובייקטיבי ממוקד תוצאות
חיפוש

הגדלה משמעותית בגובה הפנסיה

 

ועדת המשנה לפנסיה בקיבוץ המתחדש ממליצה: הגדלה משמעותית בגובה הפנסיה

ועדת המשנה לנושא פנסיה בקיבוץ המתחדש בראשות ח"כ אילן גילאון (מרצ) הציגה את המלצותיה לפתרון בעיית תשלומי הפנסיה בקיבוצים.

30 בדצמבר 2012

יו"ר הוועדה ח"כ גילאון: "בשלב זה, לא מדובר בחקיקה אלא בהמלצות בפני התנועה הקיבוצית ושאר הצדדים.

אם נראה שאין התקדמות בהידברות בין הקיבוצים, משרדי הממשלה ושאר המוסדות הרלוונטיים, נשקול לפנות לחקיקה. אנו רואים חשיבות רבה בהתיישבות העובדת ובדור המייסדים של מדינת ישראל. פנו אלינו מאות חברי קיבוץ, התייחסנו ברצינות ובכובד ראש לכל ניירות העמדה והמחקרים שהובאו בפנינו, שמענו אנשי מקצוע שונים בתחום בהם פרופ' איתן ששינסקי, קיימנו דיונים בנושא וכך גיבשנו את ההמלצות. הלוואי שזו היתה ההשראה לפנסיה ממלכתית במדינת ישראל".

בין ההמלצות שגובשו
הגדלה משמעותית בגובה הגמלה הפנסיונית המשולמת לגמלאי; לפחות 40% מהשכר הממוצע במשק ובנוסף יילקחו בחשבון וותק החבר וההכנסה הממוצעת בקיבוץ (כיום פנסיית המינימום לחברי קיבוץ עומדת על 35% מהשכר הממוצע במשק בלבד, וכשבעה קיבוצים אינם עומדים גם בסכום זה).

כל קיבוץ יבנה תכנית ארוכת טווחלכיסוי חובו האקטוארי לחבריו.

במקרה של מימוש נכסים תינתן קדימות לתשלום פנסיה.

ייווצר כלי פיננסי ייחודי למענה לצורכי הפנסיה של הקיבוציםותינתן בו האפשרות להפקדת סכומים חד פעמיים גדולים על ידי הקיבוץ. ההפרשה לקרן תהיה שמית והקיבוץ יפריש אליה סכום מינימלי עבור כל חבר מדי שנה.

יש לאפשר פתיחה מחדש של קופות גמל עמית קיבוץ(מכשיר פנסיוני לחיסכון ארוך שטווח כנגד ההתחייבויות הפנסיוניות של הקיבוץ לחבריו. המכשיר בוטל בשנת 2008).

קיבוצים שאינם מסוגלים לעמוד בתשלומים יוכלו לקבל היתר לתשלום מופחת מרשם האגודות השיתופיות.הסכומים שיופחתו יירשמו כחוב של הקיבוץ לחבר.

תוקם קרן של התנועה הקיבוצית, אליה יתרמו הקיבוצים אחוז אחד מתקבולים מעסקאות מימוש נכסים. קרן זו תשמש כעזרה לחברים אשר קיבוצם לא יוכל לעמוד בתשלום הפנסיה שלהם.

תיבדק ותוסדר יכולת התשלום של כל קיבוץ, על מנת שחבריו לא יקופחו.


            
מעוניין לבדוק את הזכויות הפנסיוניות שלך ?

   לתיאום פגישת היכרות ראשונה ללא עלות או התחייבות
             התקשרו למשרדנו בטלפון 03-7516466
או לחץ כאן להשארת פרטיך ונחזור אליכם בשעות הקרובות

 
© כל הזכויות שמורות   
שאול את לחמן ייעוץ פנסיוני כל הזכויות שמורות לתאגיד שאול את לחמן בע"מ  אבא אחימאיר 14 כניסה א רמת גן