שאול לחמן
ייוץ פנסיוני אובייקטיבי ממוקד תוצאות
חיפוש

יוזמת חוק מהפכנית - ייעוץ פנסיוני כלכלי לכל אזרח על חשבון החסכון הפנסיוני

ישראל לחמן מוביל יוזמת חוק מהפכנית - ייעוץ פנסיוני כלכלי לכל אזרח על חשבון החסכון הפנסיוני !!
לעיון 

לחמן יוזם: אפשרות לקבלת ייעוץ פנסיוני וכלכלי לכל אזרח על חשבון החיסכון
ההצעה: אחת לעשר שנים יתאפשר למשוך מתוך צבירת החיסכון הפנסיוני השוטף סכום שיופנה לטובת בניית מערכת פנסיונית מיטבית לחיסכון בפרישה יחד עם הגנה ביטוחית לחוסך ומשפחתו | הרגולטור יגדיר את נותני השירות
היועץ הפנסיוני הבכיר ישראל לחמן, מנכ"ל משותף של חברת הייעוץ הפנסיוני שאול את לחמן, יצא ביוזמה ליצירת אפשרות לקבלת ייעוץ פנסיוני וכלכלי לכל אזרח, לטובת בניית מערכת פנסיונית מיטבית לחיסכון בפרישה יחד עם הגנה ביטוחית לחוסך ומשפחתו. ההצעה של לחמן מופנית לכל מי שאחראי על ציבור החוסכים שעוסק בתחום ויכול לסייע לקדמה, ביניהם חברי כנסת המקדמים פעילות בתחום, רשות שוק ההון והממונה על הרשות דורית סלינגר

 
על פי ההצעה, לכל אזרח במדינת ישראל יתאפשר למשוך אחת לעשר שנים סכום שיקבע, מתוך צבירת החיסכון הפנסיוני השוטף שלו בקרן הפנסיה ו/או ביטוח המנהלים (חלק תגמולי מעביד ועובד) וזאת ללא כל תשלום מס בגין המשיכה החד פעמית - לדוגמה בסך 2000 שקלים. "סכום זה יוכל להיות מפנה אך ורק לטובת קבלת שירותי ייעוץ פנסיוני כלכלי ופרישה שיינתן על ידי גורמים מורשים מוסמכים שיוגדרו על ידי הרגולטור הסכום יועבר ישירות מהחיסכון הפנסיוני לנותן השירות בלבד כדי למנוע תהליכים לא רצויים", מסביר לחמן.

על פי ההצעה, היות וגם המעביד משלם לטובת התגמולים, הרי שבאופן ישיר חלק מהעלות ישולם גם על ידי המעביד ויקטין העלות לעובד. כמו כן, כספי החיסכון הפנסיוני ובייחוד החל מ-2008 ברובם חייבים במס. פעולה זות תאפשר לקבל הטבת מס ישירה שתעודד השימוש בסכום לטובת ייעוץ ושדרוג פנסיוני. עוד בהצעה: מקבל הייעוץ אינו צריך להוציא סכום חד פעמי ישירות 'מהכיס' שלעיתים לא זמין לעובדים, וזה מקל על הביצוע מעשית וגם פסיכולוגית. "פעולה זאת תקל על אוכלוסיות נרחבות ביותר לקבל הכוונה וייעוץ פנסיוני כלכלי לשיפור הפנסיה כיום ובפרישה וכן להורדת נטל התשלום הסוציאלי לנזקקים שמבוצע כיום על ידי המדינה".

"דבר ידוע לכולם, כי תכנית הפנסיה הינה לרוב ההשקעה הכלכלית הגבוהה ביותר של רוב העובדים במדינת ישראל מחד מול הבנת הנושא והשקעת הזמן והטיפול המינימלית של החוסכים מנגד, מציין לחמן ומסביר את נחיצות ההצעה: "כמי שעוסק בתחום הייעוץ כבר מעל 15 שנה נוכחתי כי ללא גורם מקצועי ורצוי מאד אובייקטיבי ובלתי תלוי, המלווה ומייעץ לחוסך - הסיכוי שזה יהיה אקטיבי בעצמו ויתמודד בהצלחה עם מורכבות העולם הפנסיוני כמעט לא מתקיימת. דבר זה מוביל את מירב האוכלוסייה להפסד כספי ניכר בתכניות הפנסיוניות מחוסר תכנון, מוצרים יקרים, חוסר הגנה ביטוחית והגעה לגיל פרישה עם סכום פנסיה נמוך ביותר הפוגע ברמת החיים" .


 
© כל הזכויות שמורות   
שאול את לחמן ייעוץ פנסיוני כל הזכויות שמורות לתאגיד שאול את לחמן בע"מ  אבא אחימאיר 14 כניסה א רמת גן